Колишні власники та службові особи ПАТ КБ «СТАНДАРТ» заволоділи коштами банку на суму більше 900 млн грн через кредитування підконтрольних компаній

17.12.2018

ПРЕС-РЕЛІЗ

standart 900mlnВласники та службові особи ПАТ «КБ «СТАНДАРТ» у період 2013-2015 рр, залучивши підконтрольних їм працівників банківської установи, членів кредитного комітету, працівників операційного департаменту та касирів, організували протиправну схему здійснення незаконних фінансових операцій з видачі кредитних коштів. У результаті – шляхом прийняття неправомірних рішень про видачу кредитних коштів на завідомо незаконно відкриті рахунки підконтрольних фіктивних суб'єктів господарювання та за наданими підробленими первинними документами, було ухвалено низку рішень щодо надання банком кредитів у сумі понад 903,8 млн грн підконтрольним суб’єктам господарювання з ознаками фіктивності. У подальшому кредитні кошти, отримані суб’єктами господарювання, перераховувались на рахунки підприємств з ознаками фіктивності та підставних фізичних осіб, з метою конвертації безготівкових коштів у готівкові та зняття їх у касах банківських установ, оплати за фіктивними валютними контрактами.

Схема з видачі кредитів виглядала так: кошти за кредитними договорами надавались фактично без забезпечення з умовою свого роду «відтермінованого» надання забезпечення у строк до кінця місяця. В останні дні місяця «на папері» оформлювалося забезпечення, яке уже в перші дні наступного місяця – звільнялось банком від обтяження. При цьому заставодавцями, як правило, виступало декілька підконтрольних фіктивних суб'єктів господарювання. Таким чином на підставі зазначених кредитних договорів здійснювалось фактичне виведення (викрадання) коштів з банку, та створювалась імітація забезпеченості перед Національним банком України.

При цьому кредити юридичних осіб є найсуттєвішою групою активів банку та складають майже 98% затвердженої ліквідаційної маси – 870 млн грн, у той час як їхня ринкова вартість була визначена незалежними суб’єктами оціночної діяльності у понад 30 разів нижчою – 28 млн грн.

Як наслідок, при заявленій «на папері» балансовій вартості усіх активів банку у понад 892 млн грн, їхня оціночна вартість виявилась у 20 разів нижчою – 41 млн грн.

За фактом протиправних дій колишніх власників та службових осіб ПАТ КБ «СТАНДАРТ» щодо заволодіння коштами цього банку Головним слідчим управлінням ДФС України до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про вчинені кримінальні правопорушення та оголошено підозри зокрема начальнику управління активних операцій та в.о. Голови правління. Крім того, оголошено підозру колишньому власнику банку, оголошено розшук та отримано дозвіл суду на його затримання. Проводиться розшук у тому числі шляхом засобів «Інтерпол».

На початок листопада 2018 року у рамках виплати Фондом гарантованого відшкодування вкладники банку отримали 492,1 млн. грн. Загальна сума акцептованих вимог кредиторів ПАТ КБ «СТАНДАРТ» складає 552,3 млн грн. За період ліквідації банком здійснено погашення кредиторських вимог на загальну суму майже 13,0 млн грн. На сьогодні триває задоволення вимог третьої черги кредиторів.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисність Ctrl+Enter